Cele są jak magnes

Publikacje

Artykuły

ARTYKUŁY

 • Nowoczesne technologie marketingowe dla branży hotelarskiej (cz. II): Monitoring wizerunku hotelu w sieci internetowej od A do Z (listopad-grudzień 2015)

  1 biznes hotel

   

  Zobacz wiecej

 • Nowoczesne technologie marketingowe dla branży hotelowej (cz. I): Marketing Automation od A do Z – Biznes Hotel (wrzesień – październik 2015)

  2 biznes hotel

  Zobacz więcej

 • Badanie: Walcz reputacją zamiast ceną w branży hotelarskiej!

  2 biznes hotel

  Zobacz więcej

 • Nowoczesne technologie marketingowe dla branży restauracyjnej (cz. III i IV): E-commerce w restauracji od A do Z i krok po kroku (grudzień 2015 – styczeń 2016)

  4 restauracje&catering

  Zobacz więcej

 • Nowoczesne technologie marketingowe dla branży restauracyjnej (cz. II i I): Marketing Automation w praktyce (październik-listopad 2015)

  4 restauracje&catering

  Zobacz więcej

 • Kryzysy w social media wybuchają w weekendy

  6 Leaders Island logo

   

  Zobacz więcej

 • Efektywność marketingu, czyli dlaczego zawsze widzę, że moja szklanka jest do połowy pełna?

  6 Leaders Island logo

  Zobacz więcej

 • Sprzedaż i marketing, czyli permanentna wojna z okresowym zawieszeniem broni

  6 Leaders Island logo

  Zobacz więcej

 • Zarządzanie wiedzą konsumenta w środowisku wirtualnym

  9. Marketing i Rynek - logo

  Zobacz więcej

 • Warszawski sen po EURO 2012, czyli czy faktycznie turystów jest więcej?

  10 Blog eHoliday.pl - logo

  Zobacz więcej

 • Marketing Comminications in a Virtual Environment – Opportunities and Challenges for Companies in the Tourism Sector

  11 Business and Non-profit Organizations Facing Increased Competitions and GrowingCustomers'Demands

  Zobacz więcej

 • Rynek turystyczny, czyli subiektywna relacja z konferencji naukowej

  12 TravelMarketing.pl - logo

  Zobacz więcej

 • LOVE IT? or HATE IT? czyli o wizerunku hotelu w sieci

  12 TravelMarketing.pl - logo

  Zobacz więcej

 • Zasoby informacyjne w marketingu obiektów hotelarskich

  12 TravelMarketing.pl - logo

  Zobacz więcej

 • „Organizacje bez ścian” – proces wirtualizacji przedsiębiorstw branży turystycznej

  15 Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego - Ekonomiczne Problemy Turystyki - logo

  Zobacz więcej

 • Wartość informacji w środowisku wirtualnym – szanse kreowania efektywnych zasobów informacyjnych na przykładzie analizy przypadku TripAdvisor.com

  16 Handel wewnętrzny - logo

  Zobacz więcej

Wywiady

Wywiady

 • Czy rządzisz ludzkimi opiniami?

  3

  Zobacz więcej

 • Nowoczesne technologie marketingowe w branży restauracyjnej – jak zwiększyć zysk z pojedynczego klienta? (sierpień-wrzesień 2015)

  1

  Zobacz więcej

 • Restauracja w wirtualnym świecie opinii – czyli o skutecznym zarządzaniu reputacją (czerwiec-lipiec 2015)

  1

  Zobacz więcej

 • Walcz reputacją zamiast ceną! Dwugłos ekspertów o Reputation i Revenue Managemencie w branży hotelarskiej

  3

  Zobacz więcej

 • Reputation Management

  3

  Zobacz więcej

 • Jak wykorzystać portal TripAdvisor? – Zapytaj eksperta

  6

  Zobacz wiecej

KONFERENCJE I WYDARZENIA BRANŻOWE

 • logo3

  Najbardziej merytoryczny kongres dla branży hotelowej, w ramach którego miałam możliwość poprowadzenia prelekcji i panelu w temacie: Innowacyjny marketing obiektów hotelowych 2015/2016. Poruszyliśmy następujące tematy i zagadnienia:
  Rozkładamy na czynniki pierwsze narzędzia i metody promocji w Internecie, które przynoszą faktyczną sprzedaż: Facebook, Google+, kampania mailowa, obecność w serwisach bookingowych. Jak ich używać, aby przyniosły oczekiwany zwrot?
  Jak sprawić, aby Twój hotel znalazł się wysoko w wyszukiwarce Google w 2015/2016 roku?
  Jak zrobić skuteczny mailing reklamowy obiektu hotelowego do klienta biznesowego i indywidualnego?
  Unikalne pomysły marketingowe, które sprawdzają się w podnoszeniu frekwencji w sezonie i poza sezonem.
  Jak skutecznie motywować gości do pozostawiania pozytywnych opinii o hotelu w Internecie?
  Kompleksowy plan promocji usług hotelowych do klienta biznesowego – wykorzystanie i ocena skuteczności poszczególnych narzędzi: e-mail, reklama w prasie ogólnopolskiej i branżowej, narzędzia reklamowe w Internecie, profil na Facebooku.

 • 2015828105_thumb

  Podczas wydarzenia miałam przyjemność poprowadzić prelekcję z tematu: Marketing jako obszar strategiczny – w jaki sposób wydajnie zintegrować go z pozostałymi działaniami przedsiębiorstwa.

 • 3. InvestHotel Hotelowe know-how logo

  „Reputacja hotelu to wartość niematerialna, jednak nie bez znaczenia dla efektów finansowych obiektu. O tym jak ją kontrolować, a co ważniejsze – o tym jak ją kreować opowie Dagmara Plata-Alf, pasjonatka zarządzania i marketingu związana z branżą hotelarską od ponad 10 lat.” – i tak też było czyli na warsztatach miałam przyjemność przybliżyć tematykę: Reputation Management w hotelarstwie.

 • 4. Profesjonalne warsztaty Biznes Hotel 2015 logo

  W ramach konferencji miałam przyjemność poprowadzić warsztaty z tematyki: Jak sporządzić ofertę hotelu, która sprzeda?. Prezentacja miała na celu odpowiedź na pytania:
  Obowiązkowe komponenty skutecznej oferty – jak je właściwie dobrać dla najlepszego efektu sprzedażowego?
  Jak zrobić skuteczny mailing reklamowy obiektu hotelowego do klienta biznesowego i indywidualnego?
  Pomysły marketingowe, które sprawdzają się w podnoszeniu frekwencji poza sezonem.
  Nowe, skuteczne sposoby na tworzenie oferty hotelu ze szczególnym wykorzystaniem specyfiki lokalizacji
  Przykłady tworzenia skutecznych kampanii przyciągających do hotelu nowych gości

 • 5. Hotel & Tourism Trends 2014 logo

  W ramach konferencji miałam przyjemność gościć w panelu dyskusyjnym o tematyce: Zarządzanie reputacją, czyli jak przekonać Gościa, aby podzielił się swoją opinią z nami, a nie z portalem opinii? Wraz z wspaniałymi panelistami: Krzysztofem Wolińskim (dyrektorem generalnym Hotelu Regent w Warszawie), Arturem Racickim (prezesem Social WiFi), Karolem Weberem (inspektorem  hotelowym Enjoy Your Stay) oraz Miłoszem Stanisławskim (dyrektorem generalnym Sound Garden Hotel w Warszawie)  jako moderatorem debatowaliśmy czym właściwie jest zarządzanie reputacją w dobie portali opinii.

 • 3

  W ramach wydarzenia z drugim wybitnym ekspertem p. Piotrem Kasperczakiem mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztat z tematyki: Marketing Obiektów Hotelowych 2015

   

 • 7.Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej logo

  W ramach kongresu miałam przyjemność przedstawić prezentację na temat: Nowoczesna oferta turystyczna miast – integracja produktów i synergia korzyści oraz Komunikacja i sprzedaż oferty turystycznej – współpraca miast i środowisk lokalnych.

 • 8. XXV Zjazd Katedr Marketingu Handlu i Konsumpcji logo

  Wydarzenie mające na celu zbliżenie przedstawicieli środowiska naukowego z reprezentantami praktyki gospodarczej oraz stworzenie okazji do wymiany poglądów, doświadczeń, prezentacji rezultatów działalności naukowo-badawczej prowadzonej w poszczególnych ośrodkach naukowych w różnych obszarach tematycznych z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

 • logo_konf

  Współczesny rynek turystyczny stale się rozwija, ulegając równocześnie przekształceniom wewnętrznym. Zmieniające się oczekiwania turystów (wynikające m.in. ze zmian w preferowanym stylu życia) oraz nowe możliwości kreowania oferty produktowej przez podmioty gospodarki turystycznej powodują stałe przeobrażenia rynku turystycznego. Szczególne znaczenie dla funkcjonowania rynku turystycznego mają nowe trendy modyfikujące zarówno jego stronę popytową, jak i podażową, stanowiąc często wyzwanie dla podmiotów zaangażowanych w kształtowanie produktów turystycznych i obsługę ruchu turystycznego. W ramach wydarzenia wygłosiłam prelekcję nt.: Organizacje bez ścian” – proces wirtualizacji przedsiębiorstw branży turystycznej.

 • 10. Zarzadzanie nowe perspektywy Przedsiebiorczy menedzer innowacyjnej

  Konferencja, odbywająca się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości stanowiła forum wymiany myśli, poglądów oraz innowacyjnego spojrzenia na zmiany, prezentację pozytywnych i negatywnych doświadczeń menedżerskich i ich skutków dla organizacji.

 • logo_JEMI
  Konferencja naukowa skierowana do młodych pracowników nauki, doktorantów oraz adiunktów. Wzrastająca burzliwość otoczenia organizacji i procesy globalizacyjne, wymuszają na przedsiębiorstwach poszukiwanie nowych sposobów odnoszenia sukcesu na rynku. Dotyczy to nie tylko organizacji działających dla zysku, ale również tych, które za cel stawiają sobie realizację celów społecznych – to kluczowe tematy odbywającej się konferencji.
  W ramach wydarzenia wygłosiłam prelekcję nt.: Komunikacja marketingowa w środowisku wirtualnym – szanse i wyzwania dla współczesnych przedsiębiorstw branży turystycznej.

 • 12. eTravel Forum 2013 Praga logo

  Pierwsza zagraniczna, a siódma w historii edycja corocznej, międzynarodowej konferencji dotyczącej e-commerce w turystyce.
  W ramach wydarzenia miałam przyjemność dokonać prezentacji w temacie: A strong brand as a tool to reach hotel’s guests oraz poprowadzenia w wyżej wymienionej tematyce panelu dyskusyjnego.

 • 13. Akademia Leona Kozminskiego logo

  Trzecia naukowa konferencja z cyklu „Kontrowersje wokół marketingu”, której przedmiotem było „Kreowanie wartości a wartość marketingu”.

 • 12. eTravel Forum 2013 Praga logo

  W ramach konferencji byłam jednym z mówców w panelu dyskusyjnym nt. Revenue management w czasach kryzysu.
  W ramach panelu poruszane były przede wszystkim kwestie związane z wyzwaniami dla revenue managerów w najbliższych latach, jak również wpływ rozwoju technologii (narzędzi on-line) na podejmowanie decyzji przez współczesnych konsumentów. Prezentacja obejmowała również krótką analizę wyników badań dokonanych przez moją osobę i przedstawiających analizę opinii Gości z wrażeń z pobytów w warszawskich, gdańskich i krakowskich hotelach tzw. TOP 10 i wartości tych informacji w relacji do oferowanych przez obiekty cen.

Opinie

 • „Dagmara is an ambitious, result driven leader and thoughtful individual. She is great in dealing with problem solving situations. She is a multitasking manager with a deep knowledge in the e-marketing field.”

  Grzegorz Turnau (Apartamenty Odkryj Kraków)
 • „Dagmara seemed to be energetic, young but already successful entrepreneur and expert in marketing and management within hospitality sector. I would recommend Dagmara as excellent partner to work on any type of projects!”

  Krzysztof Bukański (VCA Polska Sp. z o.o.)
 • „Zaangażowanie i odpowiedzialność Pani Dagmary były zawsze gwarancją rzetelnej organizacji przedsięwzięć i imprez na najwyższym poziomie.”

  Łukasz Mateja (Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce)
 • „Dagmara is passionate about transforming the world around her. A diligent and outgoing person who follows through her promises. Dagmara is an excellent and creative manager who is always seeking for the best solutions.”

  Alicja Kasjan (Castle Inn)
 • „Dagmara is a person who quickly connects to people and gets along not only with customers but also the co-workers. I must admit that working with such a professionalist was a pleasure.”

  Justyna Kolczyńska (Castle Inn)
 • „She’s a committed leader, having solid management and social skills. Highly qualified professional, having broad knowledge about the field she’s working in and constantly training herself to reach the excellence.”

  Katarzyna Ratz (Castle inn)
 • „Dagmara Plata Alf jest nie tylko świetnym ekspertem z zakresu marketingu hotelowego, ale też doskonałym trenerem i organizatorem. Polecam zaangażowanie, wiedzę i profesjonalizm Dagmary każdemu, kto poszukuje rzetelnych i doświadczonych partnerów do współpracy.”

  Piotr Kasperczak (eHoliday, TravelCamp, TravelMarketing.pl)
 • „Dagmara is very good speaker. She knows how to interact with conference participants and cooperate with organizers. She has very deep knowledge about travel industry and hospitality”

  Jarosław Sokołowski (Neckermann, eTravel Forum)
 • „Profesjonalizm, który cechuje Panią Dagmarę Plata-Alf pozwala mi zarekomendować ją, jako wyśmienitego trenera.”

  Izabela Koch (Gdańska Organizacja Turystyczna)
 • „Przygotowanie merytoryczne, sposób prezentacji oraz zakres poruszanych tematów potwierdza profesjonalizm i dużą wiedzę Pani Dagmary w obszarze e-marketingu. Indywidualnie przygotowany program szkolenia został bardzo dobrze przyjęty przez uczestników, a pozytywne komentarze, które docierały do nas po spotkaniu skłaniają nas do dalszej współpracy przy realizacji podobnych projektów.”

  Krystyna Hartenberger-Pater (Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna)
 • „Pani Dagmara przeprowadziła w ramach projektu szkolenia, których jakość została wysoko oceniona przez firmę, jak i uczestników.”

  Danuta Bluj (MGG Conferences Sp. z o.o)
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA