Cele są jak magnes

Social mediowy świat nowości!

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany …

Zdecydowanie w świecie mediów społecznościowych spotykamy się z ciągłymi nowościami, stąd też i pomysł na to, aby regularnie o nich  informować i solidnie odkurzyć mojego marketingowego bloga.

Startujemy! Na początek kilka funkcjonalności, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich tygodni dla mediów Facebook, Messanger i Instagram.

 

Wspólna skrzynka z wiadomościami

Facebook pokazał nową funkcję, która powinna ułatwić firmom komunikację pomiędzy wszystkimi trzema platformami (Facebook, Messenger, Instagram) a ich użytkownikami. Wcześniej, gdy chcieliśmy odpowiedzieć na wiadomości od klientów na Facebooku czy też Instagramie, musieliśmy otworzyć osobne aplikacje, co stawało się coraz większym wyzwaniem, gdyż znaczącą część komunikatów otrzymujemy właśnie poprzez media społecznościowe. Teraz obiekty mogą odpowiedzieć na wszystkie komentarze w ramach aplikacji Facebook Pages Manager. Skrzynka odbiorcza w aplikacji będzie też zawierać jednolity strumień wszystkich komunikatów, czyli komentarzy pod postami na Facebooku, postów na fanpage’u, wiadomości i komentarzy na Instagramie, a także wiadomości wysyłanych do nas poprzez Messenger.

Facebook już testował wskazane rozwiązanie z wybranymi użytkownikami i będzie je wprowadzał szerzej zapewne do początku roku 2017.

 

Nowości z ostatniej chwili w ramach Instagram Stories

Na pewno jedną z ciekawszych funkcjonalności jest wprowadzenie kilku nowych narzędzi, które pomagają urozmaicić publikowane historie i wnoszą do nich kolejną szczyptę dobrej zabawy.

Boomerang

Boomerang pozwala znacząco uatrakcyjnić publikowane treści i tworzyć z serii zdjęć mini filmiki (odtwarzane do przodu i od tyłu). Do tej pory dostępny był dla standardowej „tablicy” Instagrama – dzisiaj jego możliwości możemy testować także w ramach Instagram Stories.

Wzmianki

Podziel się z kim jesteś i kogo masz na myśli poprzez wymienienie ich w swojej historii! Wspominanie osób/marek w Instagram Stories działa tak samo, jak ma to miejsce w podpisach i komentarzach. W opcji dodawania tekstu do swojej historii wpisz nazwę użytkownika poprzedzając ją „@”, a następnie wybierz osobę, o której chcesz wspomnieć. Jej nazwa użytkownika będzie wyświetlana jako podkreślona w naszym wpisie, a gdy ktoś dotknie wzmianki, zobaczy pop-up prezentujący jej profil.

Linki

Zaczynają pojawiać się i na Instagramie, choć dostępne dla wybranych. Oglądając czyjąś historię często mamy ochotę doczytać więcej informacji. Od kilku dni możemy zauważyć opcję „Zobacz więcej” linki na dole niektórych wpisów w ramach Stories. Opcja jest na razie w fazie testów i dostępna jedynie dla zweryfikowanych użytkowników, ale kto wie, może wkrótce stanie się szeroką funkcjonalnością.

Do zobaczenia za 2 tygodnie!

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA