Cele są jak magnes

Szablony profili na FB – czy wiesz jak zmienić układ swojego fanpage’a?

Tuż przed północą, ale zgodnie z obietnicą na moim blogu pojawia się kolejny wpis! Ufff…. dotrzymałam danego słowa :-)
Tym razem postanowiłam przeanalizować nowinki w zakresie możliwości zmiany domyślnego, standardowego szablonu naszego fanpage’a. Jak chyba każda nowinka na Facebook’u dla jednych jest już dostępna, dla innych wymaga jeszcze chwili oczekiwania. Obserwując jednakże fakt regularnego udostępniania opcji kolejnym klientom śmiało możemy powiedzieć, że to nie jedynie kolejne testy.
Będąc w gronie tych, którzy dostąpili tego zaszczytu, (jak i część klientów Hotel Media Group) przedstawiam Wam związane z nową opcją funkcjonalności.
Jak i gdzie zmienić układ swojego fanpage’a?
Ustawienia strony -> Edytuj stronę -> Szablony
szablony_facebook_edycja_dagmara_plata_alf
Wybór nie jest zbyt bogaty, ale szcześliwie dla branży HoReCa możemy znaleźć szablony, które z pewnością mogą się okazać ciekawe:
  • Obiekty – umożliwia wyróżnianie przydatnych informacji, takich jak godziny pracy obiektu, lokalizacja i nadchodzące wydarzenia.

obiekty_szablony_facebook_dagmara_plata_alf

  • Restauracje i kawiarnie – umożliwia wyróżnienie zdjęć i ważnych informacji o menu, godzinach pracy i lokalizacji.

restauracje_kawiarnie_szablony_facebook_dagmara_plata_alf

Pozostałe dostępne to: Standard, Gry, Politycy oraz Usługi profesjonalne.
Chcąc zmienić nasze ustawienia wystarczy, iż klikniemy opcję „Zastosuj szablon”. Po zastosowaniu szablonu, aktualne przyciski i karty zostaną zastąpione, a nasz fanpage zostanie delikatnie odświeżony (zdecydowanie zmiany jeszcze nie są rewolucyjne, ale myślę, że wszystko przed nami).
Miłego eksperymentowania!
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA