Cele są jak magnes

Video marketing czyli nowoczesne technologie marketingowe dla branży restauracyjnej

Na video marketing restauracji składa się wiele elementów, które w atrakcyjny sposób są w stanie zainteresować naszych obecnych i potencjalnych klientów oraz budować ich zaangażowanie. Rozwój technologii oraz zmiany społeczne, jakie nastąpiły w ostatnich latach, wpłynęły znacząco na to, w jaki sposób konsumujemy tradycyjne treści. Coraz trudniej przeczytać nam dłuższy tekst, nie mamy cierpliwości do przeglądania serii zdjęć, ale z ogromną przyjemnością oglądamy filmy video – należy to wykorzystać, planując kampanię naszej restauracji!

W związku z powyższym film sam w sobie staje się dla nas jednym z najlepszych nośników przekazu marketingowego. Oddziałuje bowiem na zmysły wzroku i słuchu, co zdecydowanie ułatwia nam możliwość wywołania pożądanych emocji u widza.

Używając video, szczególnie w połączeniu z kanałami komunikacji i innowacyjnymi rozwiązaniami, jesteśmy w stanie osiągnąć dużo lepsze efekty niż opierając się na samym tekście, czy też zdjęciach.

Treści video mają ogromy potencjał i zyskują na znaczeniu w planowanych i realizowanych przez nas kampaniach. Mogą stanowić rozszerzenie publikowanych przez nas treści w formacie tekstowym, jak również zastępować tradycyjne przedstawienie informacji, jak np. klasyczne przepisy w książce kucharskiej. Video marketing to z założenia interakcja ─ nasi odbiorcy mają możliwość komentowania i udostępniania naszego przekazu.

Możemy zdecydować się na prezentację dekoracji okolicznościowej naszej restauracji, pokazać przygotowania do imprezy “od kuchni”, albo gotowe danie konkursowe naszego szefa kuchni. Ogranicza nas właściwie jedynie nasza kreatywność, która decyduje o tym, czy faktycznie przygotowany przez nas materiał będzie atrakcyjny dla użytkowników sieci.

Zresztą zobaczcie sami:

O znaczeniu video marketingu w branży restauracyjnej i możliwościach jego wykorzystania porozmawiałam szerzej z ekspertkami: Magdaleną Daniłoś – specjalistką video marketingu i CEO agencji video marketingowej OFFON Agency oraz Beatą Twardowską – współwłaścicielką agencji content marketingowej dajemyslowo.com.

Obszerny wywiad znajdziecie w najnowszym wydaniu Biznes Restauracje&Catering! Polecam!

Dagmara_Plata-Alf_video_marketing_Biznes_Restauracje_Cateri

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA